У Клініці застосовується остеосинтез простих та складних переломів, до яких відносяться
багатооскольчасті, навколосуглобові та внутрішньосуглобові переломи. Використовуються найсучасніші методики, такі як апарати зовнішньої фіксації (АВФ), занурювальний остеосинтез: пластини з кутовою стабільністю, стрижні, що блокують, і т.д. Використовуються методики малоінвазивної хірургії при остеосинтезі.
Що таке остеосинтез кісток?
Osteosintez
Остеосинтез у буквальному перекладі з грецької мови osteosynthesis означає «з’єднання кісток». Це з’єднання необхідно для того, щоб зростити при переломі не тільки кістки, але і м’які тканини, що розташовуються з ними. Під остеосентозом розуміється встановлення різних імплантів, які допоможуть зростити кісткові уламки (тобто це оперативне втручання).
Такі імпланти забезпечують не тільки правильне зрощення кістки, а також їхнє анатомічне зіставлення та утримання у правильному положенні.
Для того, щоб зрощення пройшло успішно, його має виконати кваліфікований фахівець, а саме лікар-травматолог-ортопед.
Види остеосинтезу:
- Внутрішня фіксація (названа також занурювальна). Полягає у фіксації за допомогою застосування
пластин, спиць, гвинтів та штифта, а також інших імплантів та залишення їх усередині людського
організму. - Зовнішня фіксація полягає у застосуванні фіксатора поверхнево по відношенню до кістки (у цьому
випадку застосовується знаменитий апарат Єлізарова та інші фіксатори). - Закритий (або позаосередковий) та відкритий остеосинтез. Все залежить від того, чи оголюється
зона перелому під час проведення операції. - Малоінвазивний — полягає у встановленні фіксаторів шляхом проколювання шкіри або нанесення
міні-розрізів на ній. - Абсолютна фіксація полягає в тому, що між кісткою і тканинами повністю відсутні якісь мікрорухи.
- Відносна фіксація має на увазі наявність незначних мікрорухів у зоні перелому. Але такі рухи не
здатні викликати будь-яких больових відчуттів. - Складальний (або репозиційний) остеосинтез — полягає у фіксації кістки та утриманні кісткових
уламків, коли на кінцівці відсутня якесь навантаження. - Функціонально – стабільний остеосинтез полягає у утриманні уламків кісток, коли здійснюється рух кінцівок.
Який ставити фіксатор повинен вирішити досвідчений лікар, адже залежить успіх остеосинтезу. Крім того, застосування остеосинтезу можливе у перші дні після отримання травми, а у випадках тяжкого стану пацієнта – операція проводиться після нормалізації загального стану.
Остеосинтез є одним із найшвидших і прискорених способів лікування переломів завдяки тому, що зрощення відбувається без додаткового накладання гіпсу. Ця обставина дозволяє розпочати раннє функціональне лікування, яке сприяє якнайшвидшому відновленню працездатності суглобів пошкодженої кінцівки
Записатися на консультацію:
- +38 093 795 33 88
- +38 067 232 02 85
- +38 067 441 69 98
- +38 063 878 12 86